Пламен Илиев допусна гол в дебюта си за Лудогорец

Снимка: ludogorets.com
Лудогорец победи четвъртия в Унгария Хонвед Будапеща с 4:2. Разградчани успяха да направят обрат, след като изоставаха в резултата, но след попадения на Моци, Натанаел и дебютен гол на Адриан Попа стигнаха до 3:1 на почивката. През второто полувреме Хонвед намали резултата, но Якуб Швиерчок с глава оформи крайния резултат 4:2 в полза на Лудогорец. Двубоят се забави поради липсата на съдийска бригада и мачът започна с десет минутно закъснение. Срещата стартира и с минута мълчание в памет на починалия вчера на 79-годишна възраст Иван Вуцов. Впечатление правеше, че за втори пореден път в групата на разградчани не попадна вратарят Ренан, който отказва да поднови своя договор.
Лудогорец стартира по-активно и в 6-ата минута Гроф изби в ъглов удар изстрел на Натанаел. Но две по-късно Хонвед откри резултата. Моци увисна при извеждащ пас на Холендер кьм Тишлер, нападателят овладя и технично преодоля Браун. Орлите претендираха за засада. Головият пасив посъбуди разградчани и в 11-ата минута след нарушение срещу Сисиньо в наказателното поле получиха право да изпълнят дузпа. Моци застана зад топката и с изстрел в долния десен ъгъл възстанови равенството. Действията се пренесоха пред вратата на Гроф и в 16-ата минута след прострелно центриране в наказателното поле на Натанаел топката влетя в мрежата, макар и Кешерю да се опита да нанесен удар. Орлите продължиха да държат контрола на двубоя и се настаниха в половината на Хонвед. Това доведе до ново попадение за Лудогорец. В 33-ата минута Горалски отне в центъра и подаде към Лукоки. Холандецът проби отдясно и центрира в наказателното поле, където хладнокръвно Попа реализира първия си гол със зеления екип. Малко по-късно Гроф отрази тежък удар на Лукоки.
На почивката Антони Здравков отново замени цялата си единайсеторка, а неофициален дебют под рамката за Лудогорец направи Пламен Илиев. За Хонвед пък се появи бившият играч на ЦСКА Тончи Кукоч. Именно с красив пас на хърватина в 56-ата минута младокът Чипф отблизо с глава реализира второ попадение за унгарците. В следващите минути играта премина почти изцяло в центъра. Но отново се забеляза, както в първата проверка срещу Ботошани, че игровият ритъм през второто полувреме спада и разградчани трудно създаваха положения. В 78-ата минута Гроф изби с една ръка плътен шут на Жоао Паоло, а след ъгловия удар изстрел с глава на Бакалов бе отразен на голлинията от защитник на унгарците. Две no-късно Якуб Швиерчок се възползва от центриране на Саша и с глава реализира за 4:2. В заключителните минути на мача полякът можеше да реализира нов гол с глава, но този път Гроф отрази изстрела. Това беше и последното действие за двубоя. Следващата проверка на Лудогорец е на 22 януари, вторник, срещу румънския шампион ЧФР Клуж.