ЦСКА с престижна победа срещу Зенит /репортаж/

ЦСКА записа трета поредна победа по време на лагера в Австрия.
Днес възпитаниците на Стамен Белчев се наложиха над руския гранд Зенит с 2:1. След равностойно начало първата възможност в мача се откри пред Каранга, който успя да преодолее вратаря, но от малък ъгъл не успя да се разпише. След тази ситуация Зенит установи преимущество и в 16 минута Панюков откри след добавка. Веднага след това Китанов отрази бомбен удар на Нани. В 21 минута съдията отмени попадение на Каранга заради доста спорна засада. Армейците изравниха играта и постепенно наложиха превес на терена, а възможности се откриха пред Каранга и Симао. Именно бразилецът изравни в края на първото полувреме след прекрасна триходова комбинация, която бе започната от Енрике, премина през Десподов и завърши в мрежата на Зенит.

Второто полувреме започна с удар на Десподов над вратата, а в 53 минута Кевин Меркадо реализира след солова акция по крилото. До края на мача ЦСКА създаде още няколко сериозни положения, но умелите намеси на вратаря на руснаците, както и липсата на шанс, лишиха червените от още по-убедителен успех.